COVID-19 ovlivnil i náš sbor

Smutná, ale očekávaná zpráva dorazila. Rozhodnutím vedení SH – ČMS byly zrušeny všechny obvodní soutěže dospělých i mládeže v požárním sportu. Vše souvisí s opatřeními, která vyhlásila vláda ČR proti šíření COVID-19 – zákeřnému virovému onemocnění.

V roce 2019 jsme byli radou mládeže při OSH Vsetín zvoleni pořadateli letošní obvodové soutěže mladých hasičů, bohužel, jsou tyto soutěže zrušeny. Je to obrovská škoda pro náš sbor, ale je nutné s tímto rozhodnutím souhlasit. Není nic víc, než zdraví nás všech!

Co ovšem můžeme slíbit, tak je to, že i v příštím roce o pořádání této soutěže budeme usilovat. Věříme tomu, že se k nám obvodní kolo podaří dostat znovu a budeme moci prezentovat výsledky naší práce s mladými hasiči.

V současné době jsou samozeřejmě zrušeny i všechny tréninky. Jakmile to bude možné, okamžitě se do trénikového procesu opět vrátíme. Jako sbor ovšem nezahálíme a v rámci zákona se snažíme dále rozvíjet. Pro děti se nám podařilo ve spolupráci s rodiči vyrobit nové bariéry pro disciplíny „Štafeta 4×60 metrů“ a disciplínu jednotlivců „Běh přes překážky na 60 metrů“.

Držme se všichni a dodržujme vládou nařízená pravidla. Jen takto jsme schopni tohle těžké období překonat.

You may also like...