Oslavili jsme 130. výročí založení sboru

V sobotu 7. září 2019 jsme oslavili 130. výročí založení sboru dobrovolných hasičů ve Stříteži nad Bečvou. Oslavy probíhaly v místní sokolovně, pozváno na ně bylo všech 94 členů sborů, zástupci obce, sponzorů, okresního sdružení a také zástupci okolních sborů.

Vinou různých okolností bohužel nebyla účast příliš vysoká. V rámci schůze byli hosté seznámeni s historií sboru, s jeho současností, s prací s mládeží, která se v našem sboru obnovila a také akcemi plánovanými. Řada členů si odnesla vyznamenání, či medaili za svou dlouholetou činnost, kterou pro dobrovolné hasiče odvedli. Oceněn byl také náš sbor a to Stuhou 3 třídy k Čestnému praporu SH ČMS.

Po schůzi přišlo na řadu focení a slavnostní oběd. Po něm řada členů odešla do svých domovů, nebo na kulturní a sportovní akce v okolí. Pár členů slavilo založení až do večerních hodin v sokolovně, někteří dokonce pokračovali ve slavení i na Zašovských slavnostech.


Kompletní fotogalerie k akci se nachází na odkazu.

You may also like...