Poslední soutěž OL 2019 za námi

V sobotu 24.8.2019 se v krásném tréninkovém areálu pořádajícího sboru z Prostřední Bečvy pořádala poslední soutěž ročníku 2019 Okresní ligy mladých hasičů. Po minulých problémech se složením družstev kvůli prázdninovým aktivitám dětí, jich tentokrát bylo dostatek a mohli jsme přihlásit družstvo mladších i starších žáků.

Štafety dvojic: Starší žáci nastoupili do disciplíny v jednom z nejsilnějších složení a předvedli dva vyrovnané, ale pomalé výkony – výsledné časy 79,68s a 82,13s. Znamenalo to pro poslední místo. Mladší žáci se se štafetami popasovali daleko lépe. V prvním pokusu nastoupili v nejsilnějším možném složení a výborným časem 75,20s si vytvořili dosavadní maximum. Druhý pokus běžely děti mladší a po penalizaci za neproběhnutí cílem jsme dosáhli času 124,76s. V průběžném pořadí jsme figurovali na krásném osmém místě.

Požární útoky: Kvůli absenci Vojty Zajíce zaskakoval na stroji Ondra Špak. Svou úlohu nezvládl zle. První útok rozběhnutý pod 25 sekund byl neplatný, kvůli přešlapu na nástřikové čáře. Druhý útok už tak povedený nebyl. Pomalým spojením savic se voda k proudařům dostala příliš pozdě a byl z toho podprůměrný čas 34,76s a poslední místo i po požárních útocích. V celkovém pořadí tedy poslední místo. Pro první pokus mladších žáků bylo opět složeno nejsilnější možné družstvo. Skvěle rozběhnutý útok atakoval hranici 20 sekund, pravý proud 20,84, levý, kterému šla voda o malinko dřív, měl bohužel problém se sestřelením terče i vinou proudnice a po dlouhém boji nakonec čas 58,12s. V druhém pokusu dostali příležitost zbývající členové družstva a po několika chybách dosáhli času 38,85s. Po požárních útocích 13. příčka, v celkovém pořadí 12. místo. Na kdyby se sice nehraje, škoda je především prvního útoku, protože ten kdyby vyšel, mohla u mladších žáků vypuknout obrovská radost.

První sezónu máme tedy za sebou – starší žáci obsadili 21. místo z 22 hodnocených družstev, mladší 18. místo z 21 hodnocených. Z našeho okrsku byla hodnocena družstva Veselá, Střítež n. B. a Zašová u starších, Veselá a naše družstvo u mladších. Přes zimu nás čeká hromada práce, abychom se přiblížili nejlepším – motání hadic a štafeta dvojic celkově, spojování hadic, práce s košem a savicemi, příprava na individuální disciplíny, do kterých se v následující sezóně chceme taky zapojit. Zaučovat budeme nové děti, které se k nám přidají se začátkem nového školního roku.

Příští sezóna 2020 začíná už 21. září 2019 v Hovězí, kde proběhne Závod požárnické všestrannosti.

You may also like...