Zlepšení starších žáků

V sobotu 3. srpna se konal další díl okresní ligy ve hře Plamen. Pořadatelem tentokrát byl sbor dobrovolných hasičů ze Semetína.

Pobyty u prarodičů, na dovolených, nebo jiné důvody, nám umožnily tentokrát postavit jen družstvo starších žáků. Na trénincích předcházejících této soutěži jsme se intenzivně věnovali disciplíně „Štafeta požárních dvojic“, ve které máme zatím největší rezervy. Změna techniky motání hadice, předávání hadice a technika oběhu kužele se projevila i na výsledném čase. Po nejlepším výkonu v dosavadní historii jsme dosáhli času 68,88 sekundy, který nás průběžně řadil na 17. pozici. Přiblížili jsme se konkurenci, neboť další tři družstva byla lepší o méně než jednu sekundu.

V požárním útoku se nám první útok nepodařil. Po chybě na koši jsme dosáhli času 33,01 sekundy. Druhý pokus byl o poznání lepší. Všichni členové družstva si své úkoly splnili jak měli, snad jen voda ze stroje mohla téct o malinko dřív. Byl z toho čas 23,82 sekundy a za požární útoky 14. pozice.

V celkovém součtu to znamenalo 31 trestných bodů a 17. místo z 19. účastníků. Soutěž ale hodnotíme kladně, zejména kvůli zlepšení ve štafetách, které nás trápí. Snad se do příští soutěže v neděli 11. srpna na Dolní Bečvě zase o kousek zlepšíme a dosáhneme lepších výsledků.

You may also like...