Pyrrhovo vítězství v Zašové

V sobotu 27. července se v Zašové konal první ročník koňských vahadlových stříkaček. Na přípravách jsme strávili bezmála 150 brigádnických hodin. Do Zašové jsme chtěli dorazit taženi koněm, což se nám bohužel stalo osudným. Při výjezdu od hasičské zbrojnice se kůň splašil, začal naši stříkačkou mést ze strany na stranu a nekontrolovatelně se řítil směrem k Hotelu Květoň. Těmito manévry došlo k rozpadnutí zadních kol a vypadnutí, či seskočení členů posádky. Dva členové bohužel museli být převezeni sanitkou do nemocnice, z toho jedno zranění se ukázalo jako velice vážné.

Po vyzvdenutí lehce zraněného člena družstva z nemocnice jsme se rozhodli soutěže zúčastnit. Koňskou stříkačku nám po předchozí domluvě zapůjčil domácí sbor, čehož následně litoval. Soutěž se skládala z těchto čtyř disciplín: naplnění nástřikového terče, stříkání na přesnost, plnění sudu vodou a nejdelší nástřik.

Úvodní disciplínu jsme zvládli skvěle a zvítězili v ní. V sestřelování kuželek jsme trošku zbytečně taktizovali a nabíráním vody do savce, jsme ztratitli drahocené sekundy – v této disciplíně nám patřila čtvrtá příčka. Třetí disciplínou bylo plnění sudu vodou, kde jsem po nastudování taktik soupeřů vybrali tu správnou a obsadili třetí příčku. V celkovém pořadí jsme se dostali na vedoucí pozici. V poslední disciplíně jsme potřebovali být lepší než obě družstva Zašové, což se nám podařilo. S nástřikem 32 metrů jsme obsadili druhé místo a v celkovém pořadí jsme zvítězili.

Je potřeba poděkovat pořadatelům za výbornou organizaci soutěže a za zapůjčení jejich vahadlové stříkačky a zraněnému Richardu Randusovi brzké uzdravení.

Náš sbor reprezentovali: Michal Špak, Martin Skýpala, Matouš Melichařík, Richard Randus, Matěj Hlaváč a Lubomír Pěnička

You may also like...