Trápení ve štafetách dvojic pokračovalo i ve Veselé

V sobotu 13.7.2019 se ve Veselé konala další soutěž ze seriálu Okresní ligy mladých hasičů. Přihlásili jsme opět družstva starších i mladších žáků, přestože nám kvůli dovoleným a pobytů u prarodičů chybělo několik dětí.

Tentokrát jsme dostali nezvykle nízká startovní čísla, mladší startovali jako čtvrtí v pořadí, starší žáci sedmí. Mladší žáci předvedli výborný výkon v požárním útoku. Po prvním pokaženém pokusu za 48,11 sekundy, se ve druhém výrazně zlepšili. Zaběhnutý čas 22,83 sekundy je jejich dosavadním maximem. Ve štafetách dvojic zaběhli standardní výkon s časem 88,25 sekundy. Po součtu obou výsledků to znamenalo předposlední 13. místo s jednobodovou ztrátou na sousední Vidče.

Starší žáci se zaskakujícím strojníkem Ondrou Špakem v požárním útoku předvedli solidní výkon. Časy 24,42 a 26,76 sekundy znamenaly průběžnou třináctou pozici. Ve štafetách požárních dvojic to ovšem byla totální katastrofa. Lepší z časů za 90,25 sekundy znamenal jasně poslední místo v této disciplíně. Na pováženou je, že je porazili i naši mladší žáci. Celkově z toho bylo 14. místo z šestnácti účastníků.

Další soutěž, které se zúčastníme, bude 3.8.2019 v Semetíně. Snad se nám povede lépe.

You may also like...