Zlepšený výkon mladých hasičů

V sobotu 22. června se za krásného, slunečného počasí konalo další kolo okresní ligy mladých hasičů. Tentokrát soutěž pořádal sbor z Hutiska-Solance.

Jako tradičně jsme nejdřívě odběhli disciplínu „Štafeta požárních dvojic“. Oproti minulým soutěžím došlo ke zlepšení obou družstev – starší žáci si vytvořili nový rekord 77,08 sekundy, mladší 99,04 sekundy. Ti se zlepšili o nádherných 19 sekund. Výborná zpráva je, že jsme tentokrát nedostali žádné trestné body.

Po štafetách přišla řada na požární útok. Starší žáci svůj první pokus nezvládli. S vypětím všech sil dokončili útok za 2:03 minuty, ale pokus musel být prohlášen za neplatný, neboť nebyl dokončen do 2 minut. Mladší žáci odběhli první pokus za 31,03 sekundy bez výraznějších chyb.

Druhé pokusy pro obě družstva znamenaly zlepšení. Staší žáci podpořeni sázkou mezi trenéry a p. Šuvadou zaběhli svůj útok za 24,58 sekundy. Všichni si pokoření hranice 25 sekund užili a vychutnali, trenéři navíc i v kádi. Mladší žáci sice nezaběhli svůj rekord, ale s časem 29,08 si polepšili a v žádném připadě nic výrazně nepokazili.

I přes značné zlepšení našich výkonů, jsme i tentokrát skončili na posledním místě. Chuť trénovat a zlepšovat se nás ovšem neopouští. Proto věříme, že se nám lépe povede na domácí soutěži 29.6., kdy pořádáme pohárovou soutěž dětí na počest našeho zesnulého starosty Daniel Třeštíka.