Zlepšený výkon mladých hasičů

V sobotu 22. června se za krásného, slunečného počasí konalo další kolo okresní ligy mladých hasičů. Tentokrát soutěž pořádal sbor z Hutiska-Solance.

Jako tradičně jsme nejdřívě odběhli disciplínu „Štafeta požárních dvojic“. Oproti minulým soutěžím došlo ke zlepšení obou družstev – starší žáci si vytvořili nový rekord 77,08 sekundy, mladší 99,04 sekundy. Ti se zlepšili o nádherných 19 sekund. Výborná zpráva je, že jsme tentokrát nedostali žádné trestné body.

Po štafetách přišla řada na požární útok. Starší žáci svůj první pokus nezvládli. S vypětím všech sil dokončili útok za 2:03 minuty, ale pokus musel být prohlášen za neplatný, neboť nebyl dokončen do 2 minut. Mladší žáci odběhli první pokus za 31,03 sekundy bez výraznějších chyb.

Druhé pokusy pro obě družstva znamenaly zlepšení. Staší žáci podpořeni sázkou mezi trenéry a p. Šuvadou zaběhli svůj útok za 24,58 sekundy. Všichni si pokoření hranice 25 sekund užili a vychutnali, trenéři navíc i v kádi. Mladší žáci sice nezaběhli svůj rekord, ale s časem 29,08 si polepšili a v žádném připadě nic výrazně nepokazili.

I přes značné zlepšení našich výkonů, jsme i tentokrát skončili na posledním místě. Chuť trénovat a zlepšovat se nás ovšem neopouští. Proto věříme, že se nám lépe povede na domácí soutěži 29.6., kdy pořádáme pohárovou soutěž dětí na počest našeho zesnulého starosty Daniel Třeštíka.

You may also like...